V Královéhradeckém kraji se v letošním roce významně zvýšil počet žádostí o náhradní rodinnou péči. Je to skvělá zpráva pro opuštěné děti. Stopa čápa (Salinger, z.s.) se dlouhodobě snaží tento trend podporovat. Letos v Týdnu pěstounství zahajujeme naši kampaň „Hledáme náhradní mámu a tátu“.

Na vybraných místech se můžete setkat s logem naší kampaně – tři srdce v barvách Salinger, z.s. Pod tímto logem najdete příběhy dětí z pěstounské péče tak, jak je ony samy vyprávějí a jeden příběh zkušených pěstounů. Znovu si tak můžete připomenout, jak náročné a smysluplné je pěstounské poslání. Jak důležití jsou pro opuštěné děti, potažmo pro společnost, kvalitní pěstouni.

Věnujte pozornost také QR kódu, který vás odkáže na krátké video v kanálu Stopy čápa na Youtube. Ve videu zjistíte, jak snadné je podat si žádost o náhradní rodinnou péči a kde ji najdete online. A pokud na našem Youtube kanále ještě pobudete, zodpovíme vám i další otázky z oblasti pěstounství a adopce, případně nabídneme videa určená dětem.

Projekt „Hledáme náhradní mámu a tátu“ byl podpořen z dotačního programu MPSV rodina.

Partnerská místa jsou: café Na kole, Férová Palačinkárna, jídelna Bazalka, obchod Bazalka, Hostinec U Kohouta, Restaurace U Lva, Bio Central, Restaurace Mexita, Café Robinson.

Mgr. Tereza Čejková, DiS.,Salinger, z.s.

Vedoucí střediska Stopa čápa

Výstava Jsem pěstoun

31. ledna 2023|

Chcete vědět, jaké je to být pěstounem nebo pěstounkou? Zajímají Vás příběhy těch z nás, kteří otevřeli náruč dětem, které potřebovaly zažít pocit blízkosti, přijetí a lásky? Tato akce je určená právě Vám! Výstava [...]

Dokument Plné hnízdo

16. ledna 2023|

Díl Plného hnízda z Královehradeckého kraje poběží na ČT 1 poběží jinak, než bylo původně plánováno, tedy: Premiéra: středa 5.4. 2023 od 16:45 na ČT1 První repríza: pátek 7.4. 2023 od 9:55 na ČT1 [...]