Příběhy dětí

   Anežka

Anežka do svých 8 let zažila ze strany rodičů velmi bezohledné chování, byla z rodiny předána do péče přechodné pěstounky v našem kraji. Anežka je na první pohled temperamentní, plná energie, se spoustou zvídavých otázek. Situace pro Anežku nebyla jednoduchá, protože její bráška byl v péči prarodičů, ale ti již Anežku převzít do péče nedokázali.

Je tomu nyní měsíc, kdy se pro Anežku podařilo najít pěstounskou rodinu v jiném kraji, kde si buduje své nové zázemí a postavení. Pro všechny bylo velmi důležité, že sama Anežka si novou rodinu přála.

   Pavlík

Pavlíka ponechala jeho maminka hned po porodu v nemocnici, protože se nedokázala vypořádat s jeho zjevným hendikepem. Pavlík byljinak velmi pohledný a čilý kluk. V době, kdy byl předán do přechodné pěstounské péče, mu byli vyhledáváni vhodní náhradní pečovatelé. Pavlík byl ale již zapsán tolik do srdce jeho pěstounky, že ta požádala, po domluvě s její rodinou, o jeho svěření do dlouhodobě pěstounské péče.

V tuto chvíli je Pavlík dvouletý kluk, který je v bezpečí milujících a přijímajících lidí.

   Tomášek

Tomášek je tříletý chlapec, kterého matka ponechala otci, aniž by se o synka dále zajímala. Táta ale nastoupil do výkonu trestu a pro Toma se najednou zhroutil svět. Neměl žádnou jistotu, nikomu nevěřil, ničemu nerozuměl. V péči pěstounů, kteří velmi trpělivě každodenně přistupovali k Tomáškovi a dokazovali mu přijetí, situaci postupně zvládal.

Otec, kterého po roce z vězení propustili, si zajistil podmínky pro převzetí svého synka a ten je již nyní se svým tátou doma.

   Ládík a Lenka

Ládík, kterému byly 2 roky, když ho maminka dala s jeho mladší sestřičkou Leonkou do zařízení, které pečuje o děti vyžadující okamžitou pomoc, se jevil jako nebojácný zvídavý kluk, který má ještě zodpovědnost za malou sestřičku. Máma jemu, i jeho sestřičce, hodně chyběla. Den za dnem plynul a maminka pro děti zpět nepřišla. Její osobní důvody převážily nad dětmi. Táta nefungoval vůbec, o děti nikdo ze širší rodiny zájem neprojevil, respektive všichni sdělovali, že pečovat o děti nemohou. Zkušení pěstouni, kteří byli pro děti vytipovaní, přijali děti do své pěstounské péče.

Ládík a jeho sestřička tak mají nový domov, kde na ně již čekal synek pěstounů a věříme, že nezažijí nové opuštění.

   Dan

Dan, klučík, na první pohled vypadající stále jako mimčo. Nikdo by nehádal, že se mu přehoupl první rok jeho života. Mamka mu zmizela ze života hned po narození a táta jeho péči přenechával na své nové partnerce, která upřednostňovala synka svého. Dan nedostával najíst, neměl žádné podněty a všichni dospěláci kolem něho spoustu výmluv. Až viditelné znaky násilí na tělíčku Dana nenechaly pracovníky OSPOD na pochybách, že Dan z takového prostředí musí ihned pryč.

Přechodní pěstouni, kteří Dana opečovali, dokázali předat (po pár měsících prvotní péče) veselejšího a silnějšího chlapce do péče pěstounů, kteří mají připravenou otevřenou laskavou náruč.

Příběhy rodičů

     osvojitelé

Chtěli bychom Vám všem ještě jednou poděkovat za Vaši obrovskou podporu. Jak už víte, byli jsme oficiálně vytipováni pro Filípka. Je to krásné, klidné a velké miminko! Zamilovali jsme se do něj…

     osvojitelé

Posíláme pozdrav a chceme poděkovat za seznamku na míruJ. Díky Vaší mravenčí práci jsme nová rodina. Věříme, že administrativu dotáhneme do zdárného konce a o Elišku se budeme moci postarat full time.

     osvojitelé

Naposledy jsme spolu byli v kontaktu před více než rokem, kdy jsme od vás dostali úžasnou zprávu, že jsme byli vybráni jako vhodní osvojitelé pro malého Martínka. Martínka jsme si zamilovali na první pohled a začátkem června minulého roku jsme si ho přinesli domů.

     pěstouni

Ve čtvrtek proběhlo naše první setkání s Tomáškem u přechodné pěstounky. Rozhodli jsme se nabídnout chlapečkovi domov a požádat o jeho svěření do pěstounské péče. Děkujeme vám za pomoc a přístup.

    pěstounka na přech. dobu

Děkuji moc za fantastický výběr skvělých rodičů, Adélka do rodiny báječně zapadá.

    pěstounka na přech. dobu

Vybrali jste nádherně, děkujeme. Proběhla první návštěva, Anička svoje rodiče sledovala, po chvíli si ji pochovala paní, později i pán. Začala se na ně smát, i nám všem něco povídala. Zůstali i na večerní koupání. Bylo to krásné.