V pondělí 4.3. ve 22:10 na ČT1 startuje druhá řada Plného hnízda. Královéhradecký kraj se znovu stal součástí tohoto smysluplného dokumentárního cyklu, který přibližuje veřejnosti téma náhradní rodinné péče.
 
Druhá série úspěšného cyklu o pěstounských rodinách opět navštíví všechny kouty republiky. Po vlně zájmu o pěstounskou péči se do projektu totiž už podruhé zapojily nejen všechny kraje ale i Ministerstvo práce a sociálních věcí. Čtrnáct rodin druhé řady je neuvěřitelně inspirativních a zvládne snad každou rodičovskou nálož, která se vůbec může objevit.
 
Autorský tým Šimečková-Třešňák a režisérský čtyřlístek Linda Kallistová Jablonská, Ivana Pauerová Miloševič, Adam Oľha a Martin Páv spolu s renomovanými psychology, terapeuty a dalšími odborníky na pěstounství, rodičovství a život jako takový, ukážou, jak zvládnout každý problém a najít cestu i z toho nejtemnějšího lesa.
 
A Vítovcovi jsou toho živým důkazem! Děti, které se dostaly do této srdečné rodiny, byly často doslova zachráněné na poslední chvíli. A maminka Jana se kvůli nim neváhala naučit znakový jazyk nebo za ně bojovat, pokud jí přišlo, že mají na víc, než je jim nabízeno. A tak si brzy přestaly myslet, že jediné, co je v životě čeká, je podávání cihel na stavbě, naučily se za sebe rozhodovat, vyjadřovat, co potřebují a těšit se ze života. Režisérka Linda Kallistová Jablonská taky zjišťovala, jestli existuje něco jako pečovatelský gen. Všechny bio děti z Vítovcovic klanů, totiž pomáhají, kde se dá.
 
Pro všechny zájemce o pěstounství jsme připravili infolinku 770 169 155 a taky webový rozcestník na www.ceskatelevize.cz/plnehnizdo. Rádi bychom tak přispěli k náboru pěstounů, kterých je v České republice pořád kritický nedostatek.