Slavíme všichni společně. „Mami, babi, a dědo, hurááá! Pojďme si to všichni užít spolu!“ Dny plné zábavy, informací a setkávání!

Dny pro rodinu se uskuteční v pevně daných termínech během května a června v pěti okresních městech kraje: v Trutnově, Hradci Králové, Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Jičíně. Bohatý doprovodný program organizátoři zaměří na mezigenerační soužití a propojení dětí se seniory. V každém místě konání se však uskuteční jedinečným způsobem. Akce Dny pro rodinu bude mít své webové a facebookové stránky s aktuálními informacemi i o dalších navazujících aktivitách, které se uskuteční ve spolupráci s obcemi v královéhradeckém regionu, odkaz: Dny pro rodinu

„Celá akce je hapenningem pro celou rodinu, cílí na rodiny s dětmi i na seniory. Na akcích se budou prezentovat nejen sociální služby, které nabízejí podporu rodinám, ale i další subjekty. Představí například aktivity ke společnému trávení volného času, kulturní akce či nabídky z oblasti cestování. Dny pro rodinu budou trvat zhruba měsíc, odstartují v polovině května na den matek, a budou končit na den otců v půlce června. Toto období ale nebude jen o pěti dnech v okresních městech, chceme podporovat nebo promovat všechny drobnější akce pro rodiny na území celého Královéhradeckého kraje, které se budou v tomto období konat,“ vysvětluje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.

Na akcích nebude chybět ani náš stánek, v rámci kterého budete mít možnost se dozvědět více informací např. o pěstounství, jak se stát pěstounem, jaké děti hledají své „nové“ rodiče  apod. Pokud tedy máte otázky, na které hledáte odpověď, přijďte se nás zeptat přímo:), a zároveň se zabavit bohatým kulturním programem.

„Kraj podporuje rodinu a chce poukázat na to, že je spousta subjektů, které se práci s rodinou věnují. Tímto zábavným způsobem ukážeme možnosti, kde rodina může trávit čas spolu a jaké může využít aktivity pro děti a vnoučata. Upevňování významu rodiny, jejich tradičních hodnot je nesmírně důležité,“ doplňuje náměstkyně Berdychová.

Dny pro rodinu se uskuteční v těchto termínech:

Trutnov 13. května 2022 Plakát program – Den pro rodinu Trutnov

Hradec Králové 15. května 2022  plakát Dny pro rodinu HK

Rychnov nad Kněžnou 22. května 2022

Náchod 11. června 2022

Jičín 12. června 2022

více na:

https://www.dnyprorodinu.cz/

http://Kraj finančně podpoří konání Dnů pro rodinu | Královéhradecký kraj (kr-kralovehradecky.cz)

tým NRP