„Možnost stát se náhradními rodiči pro nás byla a je velmi zázračná a obohacující cesta k rodičovství. Cítili jsme, že všichni, koho jsme v celém procesu příprav na osvojení potkali, dělali svou práci opravdově a srdcem. Považujeme to za velmi důležité, protože rozhodovat o tom, jestli vznikne nebo nevznikne nová rodina a jaká vlastně bude, je opravdu zodpovědný úkol. Byli jsme vybráni pro tu nejúžasnější holčičku na téhle planetě a vážíme si důvěry, která v nás jako náhradní rodiče byla vložena. Soud o osvojení u nás proběhl až po téměř 2 a půl letech, co jsme spolu. Někdy je prostě potřeba obrnit se trpělivostí a věřit v šťastný konec. Stojí to zato!“

  • osvojitelé – a hlavně teď už rodiče!

Děkujeme tímto za sdílení našim milým osvojitelům, kteří svým trpělivým přístupem k náročnému procesu osvojení tak dospěli k vytvoření jejich nové úplné rodiny …

Dívenka byla již od samého narození v péči osvojitelů, kdy zažívala jejich lásku, přijetí a vedení, ale někdy se může stát, že legislativní rámec je nekonečný, než se vypořádá s různými překážkami.

Forma osvojení je jiný druh náhradní rodinné péče, a tým NRP KUKHK se každoročně podílí na zprostředkování minimálně 10 dětí, které vstoupí do procesu osvojení v našem kraji.

Tyto děti zažívají první své trauma – opuštění ze strany matky.  Pojďme ale věřit, a věříme, že bezvýhradným přijetím ze strany pečujících osvojitelů, se dokáží tyto rány dětí trochu ošetřit.

A právě jim patří velké díky!

Tým NRP KUKHK