Královéhradecký kraj pořádá ve dnech 13. – 19. září 2021 Týden pěstounství Královéhradeckého kraje. V rámci něj připravily organizace a města program nejen pro pěstouny, ale i pro širokou veřejnost.  Tyto akce jsou zpravidla určeny i širší veřejnosti např. výstava „Mýty o pěstounství“, kterou pořádáme ve Studijní a vědecké knihovně v HK nebo v Auparku, nebo den sociálních služeb v Broumově dne 15.9 a jiné akce.  Aktuální program naleznete na našich stránkách.

Nicméně se podařilo prostřednictvím náměstkyně pro sociální oblast paní Mgr. Martiny Berdychové, a ve spolupráci s odborem kultury, oslovit další organizace, které připravily programy určené pouze pro pěstouny a děti které mají v péči. Jedná se např. o různé komentované prohlídky v Muzeu Východních Čech, pozorování hvězd ve hvězdárně v Úpici, Archeopark ve Všestarech, ale i volné vstupy do ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Nabídku organizací, které se do akce zapojili naleznete na níže uvedeném odkazu, a pěstouni mají možnost této nabídky využít na základě podmínek, které obdržely jejich doprovázející organizace. Nabídku lze využít pouze v Týdnu pěstounství tj. od pondělí 13.9. do neděle 19.9.2021.

Věřím, že některé akce využijte, že Vám bude přát počasí a strávíte hezký den s dětmi, které máte v péči. Sledujte i náš web, kde budou zveřejňovány aktivity v rámci týdne pěstounství.

Program TP – pro pěstouny

tým NRP