V předchozím příspěvku jsme informovali, že pro letošní rok, bude zkrácené přípravy pro žadatele, kteří již náhradní rodinnou péči vykonávají a mají zájem o přijmutí dalšího dítěte do rodiny, pro Královéhradecký kraj realizovat organizace Diamant z Jaroměře.

Tato doprovázející organizace se v minulém roce zúčastnila nezávislého hodnocení Nadace rozvoje občanské společnosti, která od roku 2013 uděluje ocenění Neziskovka roku. Jde o nezávislé prestižní ocenění pro profesionálně vedené neziskové organizace. Cílem je zvýšit kredit neziskových organizací ve společnosti a přispět k tomu, že i malé lokální organizace se stanou respektovaným partnerem pro komerční subjekty či státní správu.

Bc. Tereza Kocurová, předsedkyně organizace Diamant nám krátce představila organizaci i účast v tomto hodnocení:

Diamant funguje v Jaroměři již šestým rokem. Hlavní náplní naší práce je poskytování služeb pěstounským rodinám, které se starají o opuštěné děti. Škála naší činnosti je opravdu široká; od psychologické a terapeutické péče pro děti i dospělé, přes realizaci jednodenních či víkendových seminářů pro náhradní rodiče, až po hlídání dětí a pořádání různých výletů.

Diamant se stará o 50 rodin, v nichž vyrůstá 84 dětí, které z různých důvodů nemohou žít s vlastními rodiči. Převážná většina našich klientů je Jaroměřska, ale dojíždíme za klienty i do jiných měst.

Naši práci děláme s velkým nadšením a láskou, s velkým důrazem na profesionalitu a kvalitu. I proto jsme se v roce 2020 přihlásili do 8. ročníku celorepublikové soutěže „Neziskovka roku“. Toto nezávislé prestižní ocenění vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

Diamant prošel několik měsíců trvajícím a velmi náročným hodnocením, které se týkalo zásadních oblastí řízení, plánování, financí, činnosti správních orgánů, péče o klienty a zaměstnance aj..

V silné konkurenci čtyř desítek neziskových organizací z celé země se Diamant umístil na krásném 3. místě!

Pokud Vás téma náhradní rodinné péče zajímá, neváhejte se na nás obrátit. Více informací a kontakty najdete na našich webových stránkách www.diamant-kralovehradecky.cz nebo facebookovém profilu www.facebook.com/diamant.kralovehradecky

I my se přidáváme ke gratulaci.

Tým NRP